Sosyal Etkinlikler

Sosyal ve kültürel etkinliklerin önemli bir bölümü Öğrenci Dekanlığı ve Öğrenci Konseyi çatısı altında yürütülür. Bilkent öğrencileri, kendi seçtikleri Öğrenci Konseyi öncülüğünde üniversitenin çağdaş bir yükseköğretim kurumu olarak gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Konsey başkanı, Üniversite Senatosu toplantılarında öğrencileri temsil eder.

Öğrenci Konseyi, bünyesindeki kulüp ve topluluklarla kampüs yaşamını canlı tutmaktadır. Bunlara örnek olarak İşletme ve Ekonomi Topluluğu, Havacılık Kulübü, Doğa Sporları Topluluğu, Yeni Ufuklar Kulübü, Mühendislik Topluluğu, Müzik Topluluğu, Satranç Kulübü, Jonglörler Topluluğu, Sinema Topluluğu, Tiyatro Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü ve Mizah Kulübü gösterilebilir.

Konsey, öğrencilerin yaşadıkları toplumla bütünleşmelerini amaçlayan çalışmalara da önayak olmaktadır. Sosyal dayanışmanın önemini bilen Bilkentli öğrenciler, 1999'dan bu yana devam eden Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) çerçevesinde Türkiye'nin birçok bölgesinde yardıma ihtiyaç duyan ilköğretim okullarına, yaşlılara ve diğer kişilere destek olmaktadırlar. Bu doğrultuda TDP, Gönüllü Eğitim, Yetiştirme Yurtları, Manevi Evlat, Görme Engelliler, Demiryolu Hattı Destek, Düş Çocukları, Bilgisayar Eğitimi, Sokak Lambası ve Genç Bakış gibi projeler geliştirmektedirler.

İdarecisinden spikerine her görevde öğrencilerin çalıştığı Radyo Bilkent, başkentin en sevilen yerel radyolarındandır. FM bandında 96.6 MHz frekansından yayın yapmakta ve internet aracılığıyla bütün dünyada dinlenebilmektedir.